Sajd 1
Roztoczańskie Stowarzyszenie Hodowców
Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Wystawa ptaków egzotycznych Zamość 2018

Wystawa ptaków egzotycznych Zamość 2018

Roztoczańskim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z siedzibą w Zamościu,jesteśmy po bardzo udanej, jesiennej Wystawie Ptaków Egzotycznych, która odbyła się  w dniach 24-25 listopada 2018 roku w holu E.Leclerca w Zamościu przy ul. Wyszyńskiego.  W czasie wystawy został przeprowadzony konkurs z oceną ptaków przez niezależną ekspertkę z Warszawy, która oceniała ptaki w kilku kategoriach. Na wystawie zaprezentowane zostały kanarki kolorowe i kształtne, mogliśmy również zobaczyć kilka gatunków papug i małej egzotyki. Przez dwa dni weekendowe klienci centrum handlowego oraz miłośnicy ptaków egzotycznych podziwiali ponad 200 ptaków barwnie upierzonych i rozśpiewanych. Wystawie ptaków towarzyszyła również wspaniała barwna wystawa pokonkursowa,  prac plastycznych dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół i świetlic z terenu województwa lubelskiego, która była pięknym dopełnieniem wystawy ptaków żywych. Wracając do hodowców, wśród wystawców kanarków kształtnych pierwsze miejsce zajął Krzysztof Murzyn kolekcją glosterów zielonych z koroną, która uzyskała 370 pkt. Drugie miejsce zajął Adam Wilczewski z kanarkami rasy Fiorino i trzecie miejsce Andrzej Trójczak gloster szek korona. W kategorii kanarków kolorowych pierwsze miejsce przypadło Grzegorzowi Rawskiemu za czerwone nieintensywne, które uzyskały 367 pkt. natomiast drugie miejsce z tą samą ilością punktów dla Adama Wilczewskiego za białe recesywne satynowe, a trzecie Kostrubiec Dariusz za kolekcję białych recesywnych. W małej egzotyce pierwsze miejsce zajął Sebastian Kułaj, drugie Dariusz Kostrubiec i trzecie Kamil Maj. W papugach pierwsze miejsce zajął Janusz Oś, drugie Dariusz Kostrubiec i trzecie Kamil Maj. Pierwsze miejsce w ptakach wystawianych pojedynczo zajął Adam Wilczewski za Fiorino szeka ocenionego na 92 pkt., drugie miejsce za kanarka czerwonego intensywnego z punktacją 91, zajął Tomasz Stec, a miejsce trzecie przypadło Aleksandrze Grabowskiej za kanarka czarnego-czerwona mozaika.

    Wręczenie nagród w postaci pucharów, medali i dyplomów odbyło się w niedzielne popołudnie na tle prezentowanych wystaw. Oczywiście były wywiady do mediów, ciekawe rozmowy, i mnóstwo pytań o możliwość zakupu i hodowli ptaków egzotycznych.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Wnuka Prezydenta Zamościa za ufundowanie pucharów dla najlepszych hodowców oraz Pana Henryka Świdnika Prezesa Centrum Handlowego E.Leclerc za ufundowanie nagród rzeczowych. Po dekoracji hodowców ptaków odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Paki wokół nas”, na który jak co roku wpłynęło kilkaset prac uzdolnionych małych i młodych artystów. Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim sponsorom nagród. Poniżej prezentujemy małą galerię zdjęć na pamiątkę.


Warning: Undefined variable $comments_view in /home/kanarkiz/www/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót do góry