Sajd 1
Roztoczańskie Stowarzyszenie Hodowców
Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Wystawa ptaków egzotycznych – Sitno 2018

Wystawa ptaków egzotycznych – Sitno 2018

W dniach 30 czerwca i 1 lipca 2018 roku Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Sitnie odbyła się XXXII Wystawa Zwierząt, Maszyn i Urządzeń  Rolniczych w ramach, której Odział Zamojski PZHKiPE zorganizował po raz kolejny Wystawę Ptaków Egzotycznych. Na wystawie zaprezentowano ok. 130 ptaków egzotycznych wyhodowanych w roku 2018. Wśród wystawianych ptaków jak co roku królowały kanarki. Hodowcy ptaków egzotycznych rywalizowali w sześciu kategoriach, a mianowicie: kanarki kolorowe w kolekcjach kategorii lipochromowe i melaninowe oraz kanarki kształtne – glostery, w egzotyce i papugach oraz najlepszy ptak wystawy prezentowany pojedynczo.

I miejsce w kategorii kanarki kolorowe o ubarwieniu lipochromowym zajął Rawski Grzegorz za kolekcję kanarków żółtych intensywnych, która zdobyła 367 pkt. W kategorii kanarków kolorowych o ubarwieniu melaninowym wystawiono tylko jedną kolekcję czerwono-czarnych kobaltowych wystawianych przez Tomasza Steca. Kolekcja uzyskała 351 punktów.

I miejsce w kategorii kanarek kształtny I miejsce zajął K. Murzyn z kolekcją Glosera Zielonego z Koroną. W egzotyce I miejsce przypadło Krzysztofowi Murzynowi za gołąbki diamentowe – odmiana biała.

I miejsce przypadło Sylwestrowi Dziwurze w kategorii  Papugi wstawiane kolekcjami.

Natomiast najlepszy ptak wystawiany pojedynczo – I miejsce zajął Krzysztof Murzyn za Glostera szafirowego z Koroną, który uzyskał 91 pkt.


Warning: Undefined variable $comments_view in /home/kanarkiz/www/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót do góry