Sajd 1
Roztoczańskie Stowarzyszenie Hodowców
Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Wystawa Oddziałowa Zamość 2012

Wystawa Oddziałowa Zamość 2012

Zamojski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych był organizatorem wystawy oddziałowej ptaków egzotycznych, która odbyła się w dniach 16–18 listopada 2012 roku w Sali Konferencyjnej Ogrodu Zoologicznego. Na wystawie zaprezentowane zostały ptaki egzotyczne wyhodowane w 2012 roku przez członków PZHKiPE w Zamościu. Podczas wystawy była możliwość podziwiania wielu ras hodowanych kanarków o ciekawym ubarwieniu i kształcie, a także – jak na nasze dotychczasowe skromne tradycje wystawiennicze – dość bogatej kolekcji małej egzotyki oraz papug średnich.
Z prawie 200 wystawianych ptaków hodowcy zgłosili w sumie ok. 140 ptaków do oceny przez ekspertów. Wszyscy zainteresowani mieli okazję do obejrzenia wystawianych ptaków bezpośrednio po ocenie już w sobotę; w tym dniu skorzystały z tego przede wszystkim dzieci i młodzież w ramach grup zorganizowanych zwiedzających zamojskie zoo, ponadto wystawę odwiedziły także grupy zagraniczne.
Następnego dnia w trakcie otwartej wystawy najlepszym hodowcom wręczono okolicznościowe puchary i medale zgodnie z zajętymi miejscami. W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął Adam Wilczewski, II – Sławomir Grabowski, a III – Krzysztof Murzyn (przy równej ilości punktów).
   

Podczas wystawy doświadczeni hodowcy udzielali zainteresowanym porad na temat hodowli tych przemiłych i sympatycznych ptaszków. Wystawa to czas, aby pochwalić się efektami swojej hodowli, ale również okazja do dzielenia się doświadczeniami i możliwość spotkania szerszego środowiska osób zamiłowanych hodowlą ptaków egzotycznych. Na tegorocznej wystawie pojawiły się osoby, które dopytywały się o zasady przynależności do związku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku złożą deklarację przystąpienia i nasz oddział powiększy się – wstępne zapewnienia już padły. My również nie próżnowaliśmy: w dyskusjach, jakie się toczyły, pojawiły się nowe koncepcje i propozycje co do wyboru lokalizacji kolejnych wystaw oraz sposobu promocji i reklamy – a wszystko po to, aby usprawnić organizację i dotrzeć do jak największej grupy zainteresowanych.


Warning: Undefined variable $comments_view in /home/kanarkiz/www/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót do góry