Sajd 1
Roztoczańskie Stowarzyszenie Hodowców
Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Wystawa dorobku hodowlanego – Zamość 2016

Wystawa dorobku hodowlanego – Zamość 2016

W dniach 26-27 listopada 2016 roku Zamojski Oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych był organizatorem wystawy dorobku hodowlanego naszych członków. Wystawa została zorganizowana w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” w Zamościu. Na wystawie zaprezentowano ok. 150 ptaków egzotycznych różnych gatunków i ras. Jak zwykle przeważały kanarki kolorowe najliczniej hodowane, ale również wystawione zostały kanarki kształtne,  papugi i mała egzotyka. W sobotę 26 listopada ptaki zostały ocenione przez eksperta z Polskiej Federacji Ornitologicznej, a w niedzielę 27 listopada najlepsi hodowcy zostali nagrodzeni okolicznościowymi pucharami i dyplomami. Do wręczania nagród zaprosiliśmy prezesa SM J. Zamoyskiego pana Jana Sadło. W kategorii kanarek kolorowy pierwsze miejsce zajął Adam Wilczewski za kolekcję izabeli białej, drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Murzynowi za kolekcję żółtych nieintensywnych, miejsce trzecie zajął Sławomir Grabowski kolekcją czerwonych nieintensywnych, wszyscy hodowcy pochodzą z Zamościa.

W pozostałych kategoriach nagradzaliśmy tylko najlepszych hodowców, a byli nimi: Krzysztof Murzyn za kanarki kształtne Gloster korona cynamon, Sylwester Dziwura  z Łabuń w kategorii papugi za Łąkówkę turkusową, Sebastian Kułaj z Tomaszowa Lubelskiego za Amadynę wspaniałą. W kategorii ptaków wystawianych pojedynczo nagrodzono Tomasza Steca pochodzącego ze Stalowej Woli za białego recesywnego.

Oprócz wspomnianych nagród najlepsi hodowcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci klatek – mini wolier. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla sponsorów nagród, którymi byli: INTER-ZOO Pet Products i ZOO Market. W trakcie wystawy zadbaliśmy o promocję naszej działalności, został przygotowany nowy rol-baner, który został ustawiony przy regale wystawowym, a także były udzielane wywiady dla lokalnych mediów. Po uroczystym podsumowaniu wystawy, odbyło się także, podsumowanie III Regionalnego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży organizowanego wspólnie z Osiedlowym Domem Kultury „Okrąglak” w Zamościu. Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość prac, które wpłynęły na konkurs. W sumie przysłano 530 kolorowych prac przedstawiających ptaki egzotyczne, wykonanych przez uczestników zajęć świetlicowych, ośrodków, szkół i przedszkoli. Po wręczeniu ogromnej ilości dyplomów, nagród i wyróżnień odbyło się oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej. Poniżej, zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych fotografii przedstawiających atmosferę tych wydarzeń.

Katalog 2016


Warning: Undefined variable $comments_view in /home/kanarkiz/www/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót do góry