Sajd 1
Roztoczańskie Stowarzyszenie Hodowców
Kanarków i Ptaków Egzotycznych

81 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski – Czeladź 2018

81 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski – Czeladź 2018

Członkowie Roztoczańskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z powodzeniem uczestniczyli w Mistrzostwach Polski – wystawie podsumowującej efekty hodowlane, nie tylko hodowców z Polski, ale również z kilku państw sąsiednich. Jak każdego roku staramy się wspólnie organizować wyjazd na wystawę do Czeladzi, jednak w tym roku, z tą małą różnicą, że część członków wystawiała ptaki i z tego powodu, zmuszeni byli do rozdzielenia się, by można było przetransportować klatki po wystawie. Jednak, wróćmy do samej wystawy. Ewidentnie zauważalny jest rosnący poziom hodowanych ptaków na Roztoczu, co z całą pewnością jest pokłosiem wcześniejszych wyjazdów na wystawy, nawiązywania znajomości i zakupem wartościowych ptaków od najlepszych hodowców. RSHKiPE na wystawie w Czeladzi reprezentowali: Sławomir Grabowski, Krzysztof Murzyn, Tomasz Stec i Grzegorz Rawski wystawiając kolekcje ptaków kolorowych i kształtnych oraz egzemplarze pojedyncze. Na uwagę zasługuje sukces Sławomira Grabowskiego w kategorii Agatowe Klasyczne, Czerwone i Czerwone pastelowe, Nieintensywne zajmując pierwsze miejsce, a tym samym tytuł Mistrza Polski tej kategorii w kolekcji i ptaku pojedynczym, z oceną za kolekcję 370 punkty. Również o dużym sukcesie możemy mówić o ptakach Tomasza Steca, który w kategorii Czarne Kobaltowe, Czerwone i Czerwone Pastelowe, Nieintensywne, także zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrza Polski za kolekcję z sumą punktów 364. Kolejnym nagrodzonym został Krzysztof Murzyn, który wystawiał Izabele Klasyczne, Żółte i Żółte pastelowe, Intensywne kolekcje, zajmując III miejsce oraz pierwsze w kategorii Izabele Klasyczne, Białe – wystawiane pojedynczo.

Grzegorz Rawski wystawiał białe recesywne i żółte nieintensywne – jego kolekcja, uzyskała ocenę 362 punkty, co pozwoliło w tym roku na zebranie kolejnego doświadczenia, ale pomimo to, gratulujemy, a na kolejnych wystawach, liczymy na marsz w górę stawki. Pozostali hodowcy przybyli na wystawę następnego dnia tj. w niedzielę aby na własne oczy obejrzeć ptaki i co najważniejsze osobiście dokonać zakupów lub odebrać zamówione wcześniej ptaki.

Na wystawie przyciągały wzrok kilka ras ptaków ale w sposób szczególny – ptak biały recesywny wystawiany przez Zorana Markota z Oberhausen w Niemczech, wystawiany pojedynczo, który bardzo pięknie się prezentował, za co otrzymał 93 pkt. jego sylwetkę przedstawiamy na zdjęciu poniżej wraz a kartą oceny.


Warning: Undefined variable $comments_view in /home/kanarkiz/www/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót do góry