Sajd 1
Roztoczańskie Stowarzyszenie Hodowców
Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Wystawa Ptaków Egzotycznych Zamość – 2019

Wystawa Ptaków Egzotycznych Zamość – 2019

 Wystawa Ptaków Egzotycznych w Zamościu, organizowana była w dniach 26-27 października 2019 r. przez członków Roztoczańskiego Stowarzyszenia  Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. W czasie trwania wystawy odbył się konkurs – ocena ptaków w poszczególnych kategoriach: kanarki kolorowe o ubarwieniu lipochromowym, czyli ptaki jasne od białych, poprzez żółte do czerwonych, kanarki o ubarwieniu melaninowym, czyli wszystkie ptaki ciemne, kanarki kształtne, mała egzotyka i papugi . W niedzielę odbyło się podsumowanie konkursu i uhonorowanie najlepszych hodowców pucharami, medalami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci karmy i bonów na zakupy ufundowanych przez firmę Karma Mix i Frugo.pl z Bierunia. Natomiast o godz. 15.00 odbył się wernisaż wystawy plastycznej dla dzieci o tematyce „ptaki egzotyczne” z podsumowaniem konkursu i wręczeniem nagród i wyróżnień. Osoby zainteresowane hodowlą ptaków podczas wystawy mogły uzyskać porady od doświadczonych hodowców ptaków egzotycznych. Na wystawie na specjalnym regale eksponowanych było ok. 170 rozśpiewanych i kolorowo ubarwianych ptaków egzotycznych.

       W kategorii kanarki kolorowe o ubarwieniu lipochromowym I miejsce zajął Rawski Grzegorz – kolekcją żółtych intensywnych, która uzyskała 366 pkt., II był Murzyn Krzysztof – z kolekcją żółtych nieintensywnych z tą samą ilością pkt., a III miejsce zdobył Grabowski Sławomir – kolekcją z czerwonymi intensywnymi również 366 pkt.

       Natomiast w kategorii kanarki kolorowe o ubarwieniu melaninowym I i II miejsce zajął Murzyn Krzysztof dwoma kolekcjami Izabeli białych, pierwsza kolekcja oceniona została na 370 pkt. natomiast druga na 367 pkt, a III miejsce przypadło Sławomirowi Grabowskiemu za kolekcję Agatów czerwonych  nieintensywnych z punktacją 365.

       W kanarkach kształtnych I miejsce zajął Murzyn Krzysztof kolekcją Glosterów z Koroną ocenionych na 368 pkt, II miejsce przypadło Adamowi Wilczewskiemu za kolekcję Fiorino z koroną z punktacją 364, a III miejsce, także przypadło dla Murzyna Krzysztofa za Glostery gładkie /Konsort/ z 364 pkt.

      W kategorii papugi I miejsce zajął Janusz Oś kolekcją Papuga Stokówka prążkowana odmiana niebieska z oceną 367 pkt. Puchary za zajęcie pierwszych miejsc w każdej kategorii ufundował Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Prezes Centrum Handlowego Leclerc w Zamościu p. Henryk Świdnik.

       W imieniu sponsorów nagrody i puchary wręczali: Piotr Zając zastępca prezydenta Zamościa, Małgorzata Kapłon prezes SM im J. Zamoyskiego i przedstawiciel Centrum Leclerc oraz Adam Wilczewski zastępca prezesa RSHKiPE.

Mała egzotyka i reszta papug wystawiane były pojedynczo przez Sebastiana Kułaja, Kamila Maja i Łukasza Mazurka z punktacją można zapoznać się w katalogu zamieszczonym poniżej.

Katalog 2019

          Wybraliśmy również najlepsze ptaki wystawy w danej kategorii,  puchary przechodnie ufundowane przez p. Małgorzatę Kapłon Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im J. Zamoyskiego otrzymali: Sławomir Grabowski, Adam Wilczewski, Andrzej Trójczak, Sebastian Kułaj i Kamil Maj.

Poniżej prezentujemy relację fotograficzną z Wystawy Ptaków Egzotycznych Zamość 2019.


Warning: Undefined variable $comments_view in /home/kanarkiz/www/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót do góry