wtorek, 22 październik 2019

 Odwiedziny strony

Dzisiaj47
Wczoraj66
Ten tydzień47
Ten miesiąc1316
Wszystkie104556

rollBaner-2.jpg

plakatA3jpg Copy      Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Wystawę Ptaków Egzotycznych w Zamościu, organizowaną przez członków Roztoczańskiego Stowarzyszenia  Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Wystawa planowana jest w dniach 26-27 października 2019 r. w Centrum Handlowym Leclerca w Zamościu, które mieści się przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 13. Wystawa czynna będzie w godzinach: sobota 9.00 - 20.00; niedziela 9.00 - 18.00. Wystawa poprzedzona będzie konkursem - oceną ptaków w poszczególnych kategoriach. W niedzielę ok. godz. 14.30 odbędzie się podsumowanie konkursu i uhonorowanie najlepszych hodowców pucharami, medalami i dyplomami. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się wernisaż wystawy plastycznej dla dzieci o tematyce "ptaki egzotyczne" z podsumowaniem konkursu i wręczeniem nagród i wyróżnień. Osoby zainteresowane hodowlą ptaków podczas wystawy spotkają doświadczonych hodowców ptaków egzotycznych, z którymi będą mogli wymieniać informacje i zasięgać porad na temat hodowli ptaków w warunkach domowych. Na wystawie na specjalnym regale eksponowanych będzie ok. 150 rozśpiewanych i kolorowo ubarwianych ptaków egzotycznych: od małej egzotyki, kanarków kolorowych i kształtnych, małych i średnich, aż do dużych papug.

DSC 1138 CopyPierwszy raz w naszej działalności, tak licznie uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Świata w Holandii. Kilka miesięcy temu kilku naszych kolegów zaczęło nieśmiało marzyć i co raz śmielej proponować wyjazd grupowy do Zwolle na Światową Wystawę Ptaków. I tak się stało, na początku roku wyjazd był dopracowany w szczegółach, ponieważ do pokonania mieliśmy ponad 1500 km. Trasa dość długa i męcząca ale pokonaliśmy ją zgodnie z planem, przyjeżdżając na miejsce tuż przed otwarciem pierwszego dnia dla zwiedzających. Wszyscy jechaliśmy, by zobaczyć różnorodność w hodowli ptaków egzotycznych, ale w planie były również zakupy ptaków. Ptaków na giełdzie było sporo, ale wybrać coś konkretnego, było już dużo trudniej. Na wystawie gościliśmy dwa dni, krócej bawić nie ma sensu, po pierwsze kilkunastogodzinna podróż w jedna stronę, po drugie ogromna ilość ptaków (25000 szt. - 50 krajów uczestniczących w Mistrzostwach Świata), a po trzecie nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle, uda się zorganizować podobny wyjazd w najbliższym czasie. Uzależnione to będzie zapewne od miejsca kolejnej wystawy światowej, ta najbliższa odbędzie się w Portugalii, dla nas to zbyt odległa lokalizacja. Wróćmy jednak do Mundialu w Zwolle, by przejść i choćby na chwilę zatrzymać się przy niektórych prezentowanych ptakach, trzeba było poświęcić wiele godzin. Jedna rzecz jest warta jednak podkreślenia. Bardzo dużo ptaków z wysoką oceną sięgającą 93 do 95 pkt. Takie bardzo piękne ptaki są niestety poza naszym zasięgiem, po pierwsze finansowym, bo słyszeliśmy o formie licytacji, kto da więcej, po drugie czas, nasz plan nie zakładał pozostawania na wystawie dłużej tj. do niedzieli, bo dopiero wówczas po zakończeniu wystawy, ptaki są wydawane wystawcom.

Czytaj więcej...

DSC 0127 Copy  Członkowie Roztoczańskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z powodzeniem uczestniczyli w Mistrzostwach Polski - wystawie podsumowującej efekty hodowlane, nie tylko hodowców z Polski, ale również z kilku państw sąsiednich. Jak każdego roku staramy się wspólnie organizować wyjazd na wystawę do Czeladzi, jednak w tym roku, z tą małą różnicą, że część członków wystawiała ptaki i z tego powodu, zmuszeni byli do rozdzielenia się, by można było przetransportować klatki po wystawie. Jednak, wróćmy do samej wystawy. Ewidentnie zauważalny jest rosnący poziom hodowanych ptaków na Roztoczu, co z całą pewnością jest pokłosiem wcześniejszych wyjazdów na wystawy, nawiązywania znajomości i zakupem wartościowych ptaków od najlepszych hodowców. RSHKiPE na wystawie w Czeladzi reprezentowali: Sławomir Grabowski, Krzysztof Murzyn, Tomasz Stec i Grzegorz Rawski wystawiając kolekcje ptaków kolorowych i kształtnych oraz egzemplarze pojedyncze. Na uwagę zasługuje sukces Sławomira Grabowskiego w kategorii Agatowe Klasyczne, Czerwone i Czerwone pastelowe, Nieintensywne zajmując pierwsze miejsce, a tym samym tytuł Mistrza Polski tej kategorii w kolekcji i ptaku pojedynczym, z oceną za kolekcję 370 punkty. Również o dużym sukcesie możemy mówić o ptakach Tomasza Steca, który w kategorii Czarne Kobaltowe, Czerwone i Czerwone Pastelowe, Nieintensywne, także zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrza Polski za kolekcję z sumą punktów 364. Kolejnym nagrodzonym został Krzysztof Murzyn, który wystawiał Izabele Klasyczne, Żółte i Żółte pastelowe, Intensywne kolekcje, zajmując III miejsce oraz pierwsze w kategorii Izabele Klasyczne, Białe - wystawiane pojedynczo.

Czytaj więcej...

DSC 0721 Copy    W Roztoczańskim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z siedzibą w Zamościu, jesteśmy po bardzo udanej, jesiennej Wystawie Ptaków Egzotycznych, która odbyła się  w dniach 24-25 listopada 2018 roku w holu E.Leclerca w Zamościu przy ul. Wyszyńskiego.  W czasie wystawy został przeprowadzony konkurs z oceną ptaków przez niezależną ekspertkę z Warszawy, która oceniała ptaki w kilku kategoriach. Na wystawie zaprezentowane zostały kanarki kolorowe i kształtne, mogliśmy również zobaczyć kilka gatunków papug i małej egzotyki. Przez dwa dni weekendowe klienci centrum handlowego oraz miłośnicy ptaków egzotycznych podziwiali ponad 200 ptaków barwnie upierzonych i rozśpiewanych. Wystawie ptaków towarzyszyła również wspaniała barwna wystawa pokonkursowa,  prac plastycznych dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół i świetlic z terenu województwa lubelskiego, która była pięknym dopełnieniem wystawy ptaków żywych. Wracając do hodowców, wśród wystawców kanarków kształtnych pierwsze miejsce zajął Krzysztof Murzyn kolekcją glosterów zielonych z koroną, która uzyskała 370 pkt. Drugie miejsce zajął Adam Wilczewski z kanarkami rasy Fiorino i trzecie miejsce Andrzej Trójczak gloster szek korona. W kategorii kanarków kolorowych pierwsze miejsce przypadło Grzegorzowi Rawskiemu za czerwone nieintensywne, które uzyskały 367 pkt. natomiast drugie miejsce z tą samą ilością punktów dla Adama Wilczewskiego za białe recesywne satynowe, a trzecie Kostrubiec Dariusz za kolekcję białych recesywnych. W małej egzotyce pierwsze miejsce zajął Sebastian Kułaj, drugie Dariusz Kostrubiec i trzecie Kamil Maj. W papugach pierwsze miejsce zajął Janusz Oś, drugie Dariusz Kostrubiec i trzecie Kamil Maj. Pierwsze miejsce w ptakach wystawianych pojedynczo zajął Adam Wilczewski za Fiorino szeka ocenionego na 92 pkt., drugie miejsce za kanarka czerwonego intensywnego z punktacją 91, zajął Tomasz Stec, a miejsce trzecie przypadło Aleksandrze Grabowskiej za kanarka czarnego-czerwona mozaika.

Czytaj więcej...

DSC 1279 CopyW dniu 22 lipca 2018 roku, w ramach Dni Krasnobrodu została zorganizowana Wystawa Ptaków Egzotycznych w plenerze, która cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów przebywających na wakacyjnym wypoczynku. Podczas wystawy zaprezentowano ponad 100 ptaków egzotycznych, wystawianych przez naszych hodowców. Była to już druga wystawa organizowana na wolnym powietrzu. W ten niedzielny dzień w Krasnobrodzie było moc atrakcji, przeplatały się parady i muzyka w wykonaniu orkiestr dętych ze śpiewem kanarków oraz znane zespoły przyciągające tysiące fanów.  Klatki z ptakami zostały ustawione obok sceny na regale osłoniętym namiotem przed promieniami słonecznymi. Organizatorzy Dni Krasnobrodu - Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal i Dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury Mariola Czapla, na zakończenie wręczyli wszystkim wystawcom pamiątkowe dyplomy i puchary. Swój dorobek hodowlany prezentowali Sławomir Grabowski i Krzysztof Murzyn z Zamościa, Grzegorz Rawski z Kocudzy, Sylwester Nadzikiewicz z Lubyczy Królewskiej i Janusz Oś z Krasnobrodu.

Czytaj więcej...